Pan Kuleczka, Wojciech Widłak

  • szt.
  • 24,90 zł 22,41 zł
  • Niedostępny

Pan Kuleczka


Krótkie, barwnie ilustrowane opowiadania dla dzieci w każdym wieku, doskonale znane już czytelnikom magazynu . Pana Kuleczkę chciałby znać każdy. Zapewnia bezpieczeństwo i dyskretnie towarzyszy zabawie. Jest tolerancyjny, ale uczy poszanowania reguł. Zawsze jednak można liczyć na jego wybaczający uśmiech. Pan Kuleczka to idealny dorosły. Jego podopiecznymi są kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Każde z nich, choć bardzo się różnią, ma swoje miejsce w sercu Pana Kuleczki, który umie sobie poradzić z rozbrykaną Katastrofą, wymyślić interesującą zabawę dla spokojnego Pypcia i przyciągnąć uwagę rozlatanej Bzyk-Bzyk. Bo w domu Pana Kuleczki nigdy nie jest nudno. A oto fragment zamykającego zbiorek opowiadania Świat:

Przez resztę wieczoru udało im się zrobić dom. Nieduży, z pudełka od zapałek, ale zawsze. W środku siedział plastelinowy Pan Kuleczka i Pypeć, Katastrofa i Bzyk-Bzyk. Przykleili dom do globusa przezroczystą taśmą, a potem bawili się w podróże. Zamykali oczy i pokazywali jakieś miejsce na globusie, a Pan Kuleczka opowiadał im, że wylądowali wśród kangurów, pingwinów albo słoni. Wszyscy byli zadowoleni. Katastrofa też. Nawet nie narzekała, że na globusie nie widać chmur ani nie czuć zapachów. No bo na tym świecie stał już ich dom, a to w końcu było najważniejsze, prawda?

Seria książek Pan Kuleczka znajduje sie na
Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Pan Kuleczka, kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk zapraszają na swoją wesołą stronę: http://pankuleczka.pl
Opowiadania o Panu Kuleczce i jego gromadce poleca Państwa rodzinnej lekturze miesięcznik Dziecko.

[ Wiek 3+ ]


czytaj recenzje


(...) Książka dla dzieci, która jest także przyjemną lekturą dla rodzica. Już sama myśl o czytaniu Pana Kuleczki sprawia, że jakoś cieplej się robi i sympatyczniej… To jedna z tych książek, które uwielbiam synowi czytać, a on uwielbia słuchać (i komentować oczywiście). Z rozmów z innymi mamami wiem, że w wielu domach jest podobnie. I już samo to, co napisałam wystarczyłoby chyba, aby Pana Kuleczkę zarekomendować jako książkę rodzinną.
Czytaj
więcej na blogu Książka psychologiczna


Pan Kuleczka

bestseller

oprawa twarda

autor: Wojciech Widłak

ilustracje Elżbieta Wasiuczyńska

wydawca: Media Rodzina

ilość stron: 48

format: 210 x 227 mm

oprawa: twarda

ISBN: 978-83-7278-062-1