WYKOPALISKA VELOCIRAPTOR

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: 4M
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
    Czas realizacji: Wysyłamy w ciągu 24h
  • szt.
  • 29,69 zł
WYKOPALISKA VELOCIRAPTOR

4M Wykopaliska – dinozaury z bliska!


Zostań paleontologiem i wydobądź kości prehistorycznego Velociraptora, który żył na ziemi przed tysiącami lat. Złóż kości według schematu, a powstanie efektowny szkielet morderczego łowcy.
Zestaw zawiera bryłę gipsu, w której ukryte są kości dinozaura oraz narzędzia do prowadzenia wykopalisk. Po odnalezieniu i oczyszczeniu wszystkich kości można z nich złożyć cały szkielet. Dołączona do zestawu kartonowa karta ekspozycyjna zawiera wiele ciekawych informacji na temat tego bardzo ciekawego rodzaju dinozaurów.

CZY WIESZ, ŻE?
Nazwa "Velociraptor" oznacza 'szybki rabuś' lub 'szybki grabieżca'. Pochodzenie nazwy wiąże się z faktem, że dinozaur ten mógł bardzo szybko ścigać swoją ofiarę.
Velociraptor należał do rodziny ptakopodobnych dinozaurów nazywanych Dromeozaurami (Dromaesauridae). Do innych przedstawicieli Dromeozaurów zalicza się Deinonycha (Deinonychus) i Dromeozaura (Dromaeosaurus).
W odróżnieniu od innych Dromeozaurów, Velociraptor miał długą, niską czaszkę z bardzo płaskim, zadartym pyskiem. Jego szczęki były wyposażone w rząd od 60 do 80 ostrych jak brzytwa zębów.
Zajrzyj do środka, znajdziesz tam więcej ciekawych faktów.
 
BAW SIĘ I UCZ JEDNOCZEŚNIE!
 
ZAWARTOŚĆ:
Zestaw zawiera bryłę gipsu w której ukryte są kości dinozaura oraz narzędzia do prowadzenia wykopalisk. Po odnalezieniu i oczyszczeniu wszystkich kości można z nich złożyć cały szkielet. Gotowy szkielet ma około 21 centymetrów długości. Dołączona do zestawu kartonowa karta ekspozycyjna zawiera wiele ciekawych informacji na temat Velociraptora na odwrocie.
Wymiary pudełka: 17x22x6 cm.