FARMER

27-12-2017

Super Farmer czyli Hodowla zwierzątek

 

Był rok 1943. Na terenie Polski a zwłaszcza Warszawy szalał hitlerowski terror. Zamknięto Uniwersytet i wiele osób pozostało bez pracy i środków do życia. W takiej sytuacji znany polski matematyk profesor Karol Borsuk wymyślił grę towarzyską zwaną Hodowlą zwierzątek. Gra ta stała się swoistym lekarstwem na stres czasu wojny, dając szansę Autorowi i jego rodzinie przeżycia trudnych lat okupacji.

Wprowadza ona grających w świat przyrody. Celem tej gry jest stworzenie, możliwie jak najszybciej, własnego stada składającego się z konia, krowy, świni, owcy i królika. Przy pomocy dwu dwunastościennych kostek z obrazkami zwierzątek gracz buduje swoje stado. Podstawą hodowli są króliki, które najszybciej się rozmnażają i dzięki tabeli wymiany gatunków pozwalają na zdobywanie innych zwierzątek. W tym celu gracz musi poprawnie wykonywać proste przeliczenia rachunkowe.

W grze, jak w życiu, czekają niebezpieczeństwa, tu w postaci lisa i wilka. Chronią przed nimi mały i duży pies.

Gra daje okazję do stosowania różnych strategii prowadzących do wygranej. Jest znakomitą okazją do wspaniałej zabawy tak dla dzieci, jak i dorosłych. Szybko wciąga w rywalizacje i pozwala radośnie i ciekawie spędzić czas. Może być doskonałym zajęciem na długie zimowe wieczory, lub deszczowe dnie..Nadaje się do rozgrywek o tytuł mistrza super farmera.

GRĘ NAJTANIEJ KUPISZ W NASZYM SKLEPIE !!!