Jak zorganizować udanego Sylwestra dla dzieci?

23-01-2018

Jak zorganizować udanego Sylwestra dla dzieci?

Koniec roku już za nami a z nim i Sylwester. Posiadanie małych dzieci nie musi oznaczać końca dobrej zabawy. Jak sprawić by ten wieczór się udał, mamy na to swój przepis.

1. Sylwester u Dziadków.

Najprostszym rozwiązaniem jest pozostawienie dzieci u dziadków i samemu udanie się na szampańską zabawę do samego rana. Niestety, ten wariant wielokrotnie nie wchodzi w rachubę. :-)

2. Sylwester z Dziećmi w domu.

Zabawa sylwestrowa powinna być wyjątkowa, nie chodzi tu tylko o uleganie modzie. Dorośli, choć trudno im to przyznać, w pewnym sensie, tak jak i dzieci lubią rytuały. Nowy Rok daje nam wiele możliwości, teoretycznie nic się nie zmienia poza datą, jednak daje nam to motywację do wdrożenia zmian, rozpoczęcia nowych pomysłów. Sylwester jest zamknięciem, które daje mobilizację i siłę.

Zmęczony rodzic jednokrotnie ma ochotę pójść wcześniej spać. Wieczór z małymi dziećmi, które za wszelka cenę chcą dotrwać do północy, może przedłużać się w nieskończoność...

Radzimy więc odpowiednio się przygotować.

1. Dobrze jest zaprosić znajomych, którzy mają dzieci w tym samym wieku. Dzieci nie będą się nudzić, a my porozmawiamy sobie z przyjaciółmi. Nie trzeba przygotowywać wystawnego przyjęcia, wystarczy, że każdy coś ze sobą przyniesie. Znajomi chętnie coś przyniosą. Ewentualnie wspólnie można coś przygotować, na przykład pizzę lub kanapki. Dzieci lubią pracę w kuchni, jeśli nie jest to oczywiście mycie naczyń, a wspólne przygotowanie posiłku, sprawia, że chętniej się go potem spożywa.

2. Odpowiednie przebrania. Młodsze dzieci będą zachwycone z możliwości włożenia niecodziennego stroju. Może to być również eleganckie ubranie, choć nie warto dać dziecku, takiego stroju, który będzie mu ograniczał ruchy lub zabawę. Polecamy zakupić ładną i niedrogą sukienkę dla dziewczynki, w której dziecko swobodnie będzie mogło bawić się na podłodze, rysować czy malować. Jeśli zależy nam pięknej kreacji, można zawsze po przyjściu gości przebrać dziecko w inny strój. Jeśli przewidujemy tańce, doskonale sprawdzi się sukienka z pełnego koła.

3. Niespodzianki. Na wieczór sylwestrowy znakomicie sprawdzą się niespodzianki balonowe. O pełnej godzinie przebijamy balona i wysypują się z niego niespodzianki, np cukierki. Ważne jest by przeliczyć ile będziemy mieli dzieci, by dla żadnego nie zabrakło tej atrakcji. Dobrze jest osadzić igłę na przykład w kulce z plasteliny. Przestraszone hukiem balona dziecko może upuścić igłę i popsuć cała zabawę.

4. 24h00 - wiele dzieci nie jest w stanie doczekać do godziny 24. Dlatego dobrze jest ocenić od razu możliwości dzieci i zakończyć zabawę o odpowiedniej godzinie. Żyjemy w różnych strefach czasowych, więc nic nie przeszkadza by przywitać Nowy Rok z mieszkańcami innej strefy czasowej. Można poszukać takiej relacji na internecie i pokazać dzieciom sztuczne ognie z innego kraju. Inną możliwością jest przekręcanie zegara. Wiadomo, że bawiąc się czas płynie szybciej, umożliwi to powitanie Nowego Roku o 22h00. Zadowolone dzieci pójdą spać, a dorośli będą mogli powitać Nowy Rok w swoim gronie.

 

Szczęśliwego Nowego Roku!

;-)