Sukienki dla dziewczynek

23-01-2018

Sukienki dla dziewczynek - jak kupić dobry rozmiar

 

Często zastanawiamy się robiąc zakupy online jak wybrać dobry rozmiar ubranka, w szczególności sukienki. sukienki dla dziewczynek

Czym się kierować, żeby zakup był trafiony ?

Wiadomo, że kłopotliwe są zwroty czy wymiana. Choć w internecie to największa zaleta. Wszystkie sklepy mają obowiązek przyjęcia zwrotu do 14 dni po zakupie, nawet wtedy gdy zgubimy paragon. Należy o tym pamiętać.

Jeśli już mamy swojego ulubionego producenta ubranek, to rzecz będzie prosta, będziemy kierować się praktyką i z pewnością utrafimy we właściwy rozmiar. Każdy producent ma swoją rozmiarówkę i szyje w podobny sposób dany rozmiar.

 

W przypadku sukienek, kluczowe są 3 rozmiary (czasami wystarczą tylko 2, ale o tym później) - obwód pod paszkami oraz długość całkowita - mierzona od ramienia. Trzecim rozmiarem jest pas, ale w przypadku sukienek rozszerzanych lub w podwyższonym stanem, rozmiar ten nie jest konieczny.

Producenci mierzą sukienki na płasko, dlatego nie trzeba się dziwić, gdy wymiar należy pomnożyć * 2.

Obwód 30 cm * 2 oznacza, że sukienka ma ok. 60 cm obwodu pod paszkami.

 

Kupując ubranko powinniśmy mieć na uwadze, że nie powinno być zbyt obcisłe. Dlatego pozostawiamy 2 - 4 cm luzu. Gdy będzie to aż 10 cm, sukienka może nie wyglądać najlepiej.

W przypadku dziecka bardzo szczupłego, dobrze jest wybierać modele sukienek z szarfą. Pozwoli to na lepsze dopasowanie sukienki do figury dziecka.

Dziewczynka o korpulentnych kształtach, powinna nosić sukienki trapezowe lub z wyższym stanem. Nie wskazane jest zbyt duże podkreślanie talii ani falbany.

Jeśli kupujemy sukienkę z rękawami, dobrze jest zmierzyć również wymiar od paszki do nadgarstka, pomoże to lepiej dopasować długość rękawów.

Dzieci rozwijają się w różnym tempie, więc nie powinno się wzorować wiekiem, choć w przypadku sukienek szytych dokładnie na miarę ma to również i swoje znaczenie.

Jeśli mamy problem z dopasowaniem rozmiaru, dobrze jest skontaktować się z sprzedawcą mailowo. Pomoże on z pewnością wybrać najwłaściwszy rozmiar sukienki. W takim wypadku, dobrze jest podać wymiary dziecka, czyli, obwód pod paszkami, obwód w pasie oraz długość od ramienia do kolana. Warto również zaznaczyć czy sukienka ma być przed czy za kolana. Pozwoli to na dobrze dopasowanie rozmiaru sukienki do figury dziecka.

 

Jeśli chodzi o praktyczną stronę zakupu, to gdy już znamy sprzedawcę, to kupować możemy bez problemu robiąc wpłatę na konto. W przypadku, gdy nie znamy sklepu, lepiej jest wybrać formę płatności "za pobraniem" - zapłacimy więcej, lecz będziemy spokojni, że towar przyjdzie i nie będziemy musieli się kłócić z sprzedawcą o jego dostarczenie.

 

Dobrze jest wybierać sklepy z certyfikatem, jest ich dużo w sieci, ważne, żeby był on wiarygodny, o tym będę pisać w innym miejscu.