Sukienki do przebrania po Pierwszej Komunii Świętej

23-01-2018

Sukienki do przebrania po Pierwszej Komunii Świętej

Kolekcja 2017

 

W związku z faktem, że coraz więcej dziewczynek przystępuje do sakramentu w albach, wiele mam decyduje się na zakup sukienki na przebranie.

Powody są różne takiej decyzji:

1. jest to praktyczne. Wiemy dobrze, że dzieci mało dbają o swoje stroje, a w czasie obiadu alba mogłaby się pobrudzić. Przez biały tydzień dziecko chodzi w albie, więc trzeba o nią zadbać, by nie musieć się martwić, co dziecko włoży dnia następnego.

2. alba jest mało strojna. Wiele z nas pamięta jeszcze swój własny dzień Pierwszej Komunii - sukienkę, którą miałyśmy na sobie oraz sukienkę koleżanki, która miała być może więcej falban czy dekoracji. Za naszych czasów takiej różnorodności nie było jak teraz, jednak wiele sukienek było pięknie uszytych i skrojonych na wzór sukienek ślubnych.

3. sukienka przyda się na jakąś inną okazję. Być może mamy już zaproszenie na wesele lub inną rodzinną uroczystość i planujemy wykorzystać taką sukienkę na inną okazję.

W bieżącym roku w kolekcji komunijnej dominował tiul. Sukienki zdecydowanie pastelowe, raczej ecru niż białe. Modny był także blady róż. Długość do kolan, choć nie brakło również kreacji do kostek, które spokojnie można wykorzystać również jako sukienkę komunijną.

Sukienki dla dziewczynek na przebranie po Komunii